Olej z konopi siewnej

Konopie konopi nie równe

Popularny olej konopny, wykonywany jest z naszej rodzimej, polskiej rośliny – konopi siewnej. Nie ma ona (w przeciwieństwie do konopi indyjskiej, czyli popularnej marihuany) żadnych właściwości psychotropowych, a produkowany z niej olej to prawdziwa skarbnica, zawierająca wiele cennych składników i substancji odżywczych.

Na jaki olej konopny warto zwrócić uwagę?

Chcąc skorzystać z prozdrowotnego działania oleju konopnego zwróćmy uwagę, aby był on nierafinowany, nieoczyszczony i niefiltrowany. Tylko wówczas będziemy mogli znaleźć w takim produkcie potrzebne dla naszego zdrowia substancje.

Co znajdziemy w olejach konopnych?

Skład takiego oleju jest niezwykle bogaty. Znajdziemy w nim NNKT (niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe) z grup omega-3 i omega-6. Kwasy te umożliwiają prawidłowy przebieg różnych procesów życiowych w naszym organizmie, a nie są przez niego produkowane. Dlatego trzeba dostarczać je z zewnątrz. Oprócz kwasów nienasyconych, w oleju konopnym znajdziemy też m.in. wapń, magnez, fosfor, cynk, witaminy K, A i E oraz witaminy z grupy B. Olej konopny nie zawiera natomiast THC.

Kiedy stosować olej konopny?

Taki olej można stosować przy wielu dolegliwościach i problemach. Przede wszystkim wtedy, kiedy występują u nas niedobory nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ponadto, olej konopny wspomaga profilaktykę antynowotworową i posiada właściwości przeciwzapalne. Wzmacnia układ odpornościowy, chroniąc nas przed różnymi infekcjami. Z jego pomocą możemy zadbać o pielęgnację cery, wspomóc układ nerwowy i wyleczyć różne zmiany skórne.

Źródło informacji: https://tanienasionamarihuany.pl/

Kopiowanie treści zabronione