Choroby, w których leczeniu pomaga medyczna marihuana

Marihuana zazwyczaj łagodzi objawy chorób, niż prowadzi do całkowitego wyleczenia. Istnieją jednak choroby, przy których leczenie marihuaną może okazać się niezwykle skuteczne.

Nowotwory

Marihuana ma zdolność nie tylko hamowania rozprzestrzeniania się choroby, ale i potrafi niszczyć komórki nowotworowe. Jej działanie polega na czynieniu komórek rakowych bardziej podatnych na zabijanie ich przez komórki w organizmie, które są do tego specjalnie przystosowane.

ADHD, autyzm, depresja

Medyczna marihuana jest bardzo często przepisywana pacjentom cierpiącym na nadpobudliwość psychoruchową (ADHD). Zmniejsza ona impulsywność chorych, a także redukuje skutki uboczne stosowania leków pobudzających, które są często stosowane przez chorych na ADHD. Medyczna marihuana pomaga także w łagodzeniu objawów autyzmu, przede wszystkim lęku, agresji i złości. Dzieje się tak dzięki endokannabinoidom, regulującym działanie neuronów. Dzięki swoim właściwościom łagodzenia negatywnych emocji marihuana jest również pomocna przy leczeniu depresji.

Cukrzyca

Marihuana, przy regularnym jej stosowaniu, zmniejsza stężenie insuliny we krwi. Może się to okazać pomocne dla cukrzyków, którzy mają problemy z rygorami stawianymi przez standardowe metody.

Inne choroby cywilizacyjne

Badania wykazują, że medyczna marihuana jest bardzo skuteczna w minimalizowaniu stanów zapalnych i redukuje nadmierne wydzielanie śluzu, na które cierpią astmatycy. Marihuana łagodzi także skutki zarażenia wirusem HIV i ułatwia odstawienie alkoholu nałogowcom.

 

Kopiowanie treści zabronione